Atrakcje Chopina

Czy to przy zachodzącym letnim słońcu i akompaniamencie żywej muzyki, czy przy pełnych żaglach, na statku „Chopin” zawsze można przeżyć niezapomnianą przygodę. Mazurskie pejzaże prezentują się najlepiej z pokładu naszego żaglowca.
Najczęściej pływamy po fascynującym jeziorze, jakim są Śniardwy. Zawsze można tam postawić żagle, a na czas posiłku schować się przed wiatrem przy wysokich brzegach Czarciej. Na Bełdanach przy odrobinie szczęścia można ujrzeć z pokładu koniki polskie.

Dopełnieniem mazurskiego żeglowania jest piosenka żeglarska – szanta, śpiewana przez uznanych wykonawców. Na statku są przygotowane śpiewniki, które są pamiątką z rejsu i umożliwiają wspólne śpiewanie. Wykonawca jest wodzirejem, mającym do tego zachęcać.

Oferta „Chopina” zawiera wiele wariantów oprawy muzycznej:

  • Romek Tkaczyk: małe nagłośnienie, gitara, wokal. Szanty i piosenka turystyczna.
  • Kapela szantowa „Szybki montaż” [ Posłuchaj „Ziemi Obiecanej” ] z Mrągowa: nagłośnienie, światła, pełne instrumentarium. Szanty i piosenka turystyczna.
  • Katarzyna Sobczyk: wokal z akompaniamentem muzycznym. Standardy jazzowe, muzyka klubowa. Ciepły i elegancki klimat.

Animacja i Imprezy

Oprócz atrakcji dostarczonych przez muzyków, na statku mogą się odbywać różnego rodzaju animacje, które mają za zadanie wciągnięcie gości w aktywną formę zabawy. Z reguły programy układane są indywidualnie według potrzeb grupy. Wymaga to zaangażowania zewnętrznej firmy zajmującej się organizacją tego typu wydarzeń.

Przykładowe eventy:

  • Urodziny Towarzysza Chopina” zorganizowane przez ICP Poland. Schyłek lat 60-tych, głęboka komuna. Jak chcesz dostać drinka musisz skorumpować barmana – specjalnie w tym celu wydrukowanymi – banknotami „Kwach”. Obecność SB (Służba Bezpieczeństwa) zmusza Cię do intelektualnego wysiłku. Na MO (Milicja Obywatelska) wystarczył zwykły spryt.
  • Wieczór w Kasynie” zorganizowane przez Casino Poland. Ruletka, Black Jack, Poker.

Regaty „Smoczych Łodzi”

Oferta „Chopina” zawiera również organizację imprezy sportowej, której wyjątkowość polega na prawdziwej integracji. Regaty Smoczych Łodzi to bardzo dynamiczny wyścig – sprint na dystansie około 400 metrów. Osady są ubrane w koszulki o różnych kolorach.

Przykładowy podział osad: Administracja kontra Dział Sprzedaży, Obsługa Klienta kontra Produkcja itd. Osada może liczyć do 20 wioślarzy plus sternik i bębniarz. Tego typu wydarzenie stwarza wyjątkową możliwość budowania zespołu. Za pomocą dwóch Smoczych Łodzi możliwe jest przeprowadzenie regat nawet dla licznej grupy – system pucharowy. Zakończenie regat z ogłoszeniem wyników i wręczeniem wyróżnień, być może obietnicą rewanżu w przyszłym roku.

Kontakt

Wioska Żeglarska Krzysztof Kosiński

Plac Wolności 3
11-730 Mikołajki, Polska
tel. kom. +48 600 890 838
info@statekchopin.pl

Mapa Dojazdu

Polecamy


Hotel AMAX – hotel-amax.pl
Dom Pracy Twórczej PAN – wierzba.pan.pl
Hotel Mazurski Dworek – mazurskidworek.pl
Sun Port – villageport.pl
Ach Mazury – achmazury.pl